W piątek o godz. 17.00 miało miejsce otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej, zatytułowanej “Barwy świtu i zmierzchu” autorstwa Mirosława Mendaka. W wernisażu uczestniczyli pracownicy Starosta Opolskiego, studenci Uniwersytetu III wieku z Opola Lubelskiego, dyrekcja i pracownicy TO w Kluczkowicach , członkowie Stowarzyszenia Nasza Historia, rodzina, przyjaciele i znajomi Mirosława Mendaka. Twórca zdjęć na codzień pracujący jako inspektor  w Wydziale EZKiS w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim, interesuje się fotografią i historią. Jest członkiem prężnie działającego opolskiego Stowarzyszenia Nasza Historia, a fotografowaniem zajmuję się od parunastu lat. Na wystawie prezentujemy ok. 40 zdjęć, powstałych na przestrzeni ostatnich 10 lat. Pokazują  one walory przyrodnicze naszego regionu. Zobaczymy tu wszystko co można ujrzeć na naszym terenie, tzn. lasy, pola, sady, polne drogi, stawy, mokradła, Wisłę, kamieniołom w Piotrawinie. Autor z niezwykła starannością i cierpliwością wyłapuje, unikalne kadry, biorąc pod uwagę porę dnia,  oświetlenie, nasycenie koloru, kompozycję. Pokazuję w niezwykły sposób to co z pozoru wydaję się zwykłe.

Wystaw będzie czynna do końca wakacji, będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia naszego muzeum.