Dnia 13 czerwca w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Opolskie w obiektywie Magdaleny Kramek Pietras, Jacka Rosłego i Mirosława Mendaka”

W spotkaniu uczestniczyli, Pani Iwona Giza Naczelnik Wydziału EZKS  Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, pani Elżbieta Żyszkiewicz – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim, Pan Lech Borkowski Z-ca Dyrektora ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim, Pani Małgorzata Woś Dyrektor LO im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim, Pan Robert Woś  – członek Polskiego Związku Fotografików Przyrody,  pracownicy Miejsko Gminnej Biblioteki w Opolu Lubelskim, pracownicy Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, pracownicy Nadleśnictwa Kraśnik oraz inni goście, ksiądz Michał Brankiewicz z Ukrainy, znajomi i rodzina uczestników wystawy.

RICOH IMAGING

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości i  przedstawieniem uczestników wystawy ich życiorysów, drogi twórczej i inspiracji . Następnie sami fotografowie zaprezentowali w krótkiej wypowiedzi kredo swojej twórczości j. Opowiadali o miejscach i okolicznościach powstania poszczególnych zdjęć. Po części oficjalnej, nastąpiło obejrzenie wystawy.

Jacek Rosły

Kluczkowice-Jacek Rosły

Kluczkowice – Jacek Rosły

Uczestnicy wystawy  to ludzi o różnych zawodach, przekonaniach i doświadczeniach, których łączy wspólna pasja: fotografowanie. Każdy z nich gdzie indziej szuka inspiracji i gdzie indziej ją znajduje. Każdy z nich ma inny powód fotografowania. Jednak dla nich wszystkich najważniejsze jest, by w sfotografowanych obrazach oddać przeżycia, odczucia  jakie towarzyszą im w chwili wyzwolenia migawki.  . Zdjęcia jak lustro pokazują  subtelne doznania fotografa,  stają się ekwiwalentem ich wrażeń i emocji utrwalonych na obrazach.

Magdalena Kramek Pietras i Mirosław Mendak

Na wystawie widzimy  trzy autorskie spojrzenia na ziemię opolską. Odnajdujemy tu  znane pejzaże i obiekty charakterystyczne dla naszego regionu, jak i nierozpoznawalne nowe miejsca. Mamy tu   różny sposób przekazania informacji o ziemi opolskiej, prosty, czytelny i klarowny albo poetycki, klimatyczny  i malarski. Mamy nadzieję że te piękne kadry z naszego regionu zachęcą oglądających do zobaczenia tych miejsc na żywo.

“Pejzaż opolski” Magda Kramek Pietras

Wzgórae chodelskie - Mirek Mendak

“Wzgórze chodelskie o świcie”  Mirek Mendak

Wystawa będzie dostępna do oglądania do końca wakacji, przypominamy że w okresie letnim nasze Muzeum będzie dodatkowo czynne w każdą niedzielę od 13.00 do 19.00. Jest możliwość oglądania wystawy w innych terminach i godzinach po uzgodnieniu telefonicznym z Dyrektorem muzeum.Wisła - Jacek Rosły                                                                                                               Wisła z mostu w Kamieniu – Jacek Rosły