Pod koniec października nasze Muzeum odwiedzili uczestnicy wycieczki do Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Organizatorami wycieczki byli Oddział PTTK w Chełmie i  Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, a uczestnikami dzieci  z Zespołu Szkół w Sawinie , Szkoły Podstawowej w Czułczycach i Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Spotkanie zaczęło się od wysłuchania  prezentacji  o historii regionu, Rodziny Kleniewskich, pałacu, następnie uczestnicy zwiedzili Muzeum i obejrzeli wystawy czasowe.

RICOH IMAGING

Kolejnym punktem dnia było wyjście na jeden ze szlaków Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego.  Po przyjściu z pleneru , dzieci pisała  test sprawdzający wiedzę nabytą tego dnia . Na zakończenie spotkania przy ognisku zorganizowanym nieopodal  pałacu, nastąpiło ogłoszenie wyników testu, nagrodzenie laureatów, pieczenie  nad ogniskiem kiełbasek, zabawy, gry i śpiewy.

RICOH IMAGING