w dniu 25 października tego roku, w siedzibie Muzeum odbyło sie otwarcie wystawy fotograficznej zatytuowanej “Historia naszej pasji”.  Zdjecia z wystawy pokazują wieloletnią  działalność Stowarzyszenia Nasza Historia z Opola Lubelskiego. W spotkaniu wzieli udział przedstawiciele władz powiatowych, gminnych i miejskich Powiatu Opolskiego. Starostwo powiatowe w Opolu Lubelskim reprezentowali pracownicy i naczelnicy Wydziałów : Agnieszka Dec EZKS i Grzegorz Jurak RLŚ. Gminę Wilków reprezentowała Iwona Giza -Sekretarz Gminy , Józefów nad Wisłą, Piotr Stojak – Przewodniczący Rady Miejskiej. Licznie przybyli studenci Uniwersytetu III Wieku z Opola Lubelskiego , uczniowie i opiekunowie Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach przy ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim oraz goście –  rodzina, przyjaciele i znajomi zaproszeni przez członków Stowarzyszenia. Stowarzyszenie Nasza Historia powstało w styczniu 2013 r. zajmuje się rozpowszechnianiem historii naszego regionu. Organizują żywe lekcje historii, wspomagają swoim udziałem imprezy historyczne, regionalne i ogólnopolskie. Opiekują się miejscami pamięci historycznej, chronią je od zapomnienia i zniszczenia. Członkowie mogą  poszczycić się posiadaniem  pieknych mundurów wojskowych, które sami odrestaurowali z ogromną starannością i zgodnością historyczną.

Wszystko na temat wielokierunkowej działalności  Stowarzyszenia można zobaczyć na zdjęciach prezentowanych na wystawie. Uczestnicy spotkania po wysłuchaniu prezentacji multimedialnej o historii działalności Stowarzyszenia wygłoszonej przez prezesa Krzysztofa Domżała i obejżeniu wystawy,  udali się do biblioteki pałacowej na słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie zapraszamy do obejżenia wystawy która bedzie dostępna do końca  marca  2020 roku.