W środę 20 września w siedzibie Muzeum odbył się wernisaż fotograficzny Piotra Krzyżaka pt. „ Cerkwie Grekokatolickie Polski Południowo Wschodniej”

W spotkaniu wzięli udział,  Paweł Grabek Członek Zarządu Powiatu Opolskiego,  Elżbieta Żyszkiewicz Dyrektor PBP w Opolu Lub., przedstawiciele MGB w Opolu Lub.,  ks. dr Czesław Bielec, ks. Michał Brankiewicz z Ukrainy, Lech Borkowski Z-ca Dyrektora ZSZ im Stanisława Konarskiego w Opolu Lub. Teresa Kramek Kierownik do spraw praktyk TO przy ZSZ w Opolu Lub., członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Opola Lub. oraz  fotografowie przyjezdni i miejscowi.

RICOH IMAGING

Na wystawie zaprezentowane zostało ponad 30 prac fotograficznych, przedstawiających  obiekty sakralne i miejsca kultu rubieży Polski Południowo Wschodniej. Wystawa jest owocem kilkuletniej pracy,  uczestnictwa w kilkunastu plenerach i wielu dni zdjęciowych spędzonych w wyjątkowych miejscach Kresów Polski Południowo Wschodniej. Przedstawione miejsca niegdyś tętniące życiem, dziś są przepełnione ciszą, opuszczone pełne nostalgii i smutku. Interesujące, wysmakowane kadry, ciekawe  wtopienie bajkowych budowli w piękne otoczenie, czarno białe zdjęcia potęgujące wrażenie, wydobywające szczegóły a światło dodające  ekspresji i czaru to główne walory fotografii Piotra Krzyżaka.

RICOH IMAGING

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, na pewno  zrobi na oglądających duże wrażenie i na długo zapadnie w ich pamięci. Wystawa będzie dostępna do końca listopada 2017 r.