W piątek 21 maja tego roku, w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach odbyło się otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej pt. „Przyroda malowana fotografią” autorstwa Teresy Pietras i Wojciecha Kwietniewskiego. Na wernisaż przybyli studenci Uniwersytetu III Wieku z Opola Lubelskiego, znani regionalni fotografowie i goście zaproszeni przez autorów zdjęć.
Na wystawie prezentujemy 24 fotografie, przedstawiające zwierzęta i ptaki w ich naturalnym środowisku. Zobaczymy tu przedstawicieli świata istniejącego równolegle obok nas. Tylko że my zaganiani w życiu śmiertelnicy, zalewani z każdej strony mnóstwem bodźców i informacji nie jesteśmy w stanie wyłapać tych kadrów z pejzażu naszego życia. Będąc na wystawie zdumieni zauważymy jaki ten świat dzikich współmieszkańców jest piękny , ciekawy i subtelny. Zaskakujące ujęcia fotografii wskazują na ogromny trud, determinację, zaangażowanie i pasję autorów wystawy. Zdjęcia są doskonałe technicznie, odpowiednio wykadrowane, subtelne w kolorze, ogląda się je z ogromną przyjemnością. Wystawa będzie czynna do końca roku, będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia muzeum.

Pani Teresa jest absolwentką biologii UMCS w Lublinie. Pracuje jako nauczycielka w w LO w Opolu Lubelskim i SP w Komaszycach. Fotografia jest jedną z jej pasji, a para się nią od 1986 r. Ma w swoich zbiorach tysiące zdjęć o różnej tematyce. Są tam motywy związane z przyrodą, pejzażem, architekturą , portretem w plenerze i makrofotografią. Swoje prace prezentowała w czasopismach i wydawnictwach książkowych.

Pan Wojciech Kwietniewski jest absolwentem historii UMCS w Lublinie. Pasjonat historii lokalnej, zwłaszcza pierwszowojennej. Fotografuje od lat i jest miłośnikiem dzikiej przyrody. Motywem przewodnim jego prac jest świat zwierząt i ptaków. Laureat kilku konkursów fotograficznych.