Muzeum Regionalne w Kluczkowicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Krzyżaka pt. „Cerkwie Grekokatolickie Polski Południowo – Wschodniej” który odbędzie się  20 września 2017 roku o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum.

Piotr Krzyżak urodzony w 1961 r. w Lublinie z wykształcenia jest informatykiem. Fotografię uprawia od lat 70-tych, jego zainteresowania obejmują pejzaż, architekturę i portret. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach krajowych i zagranicznych. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace ozdabiają ściany setki domów w kraju i za granicą

.PK005Prezentowana wystawa jest owocem kilkuletniej pracy, kilkunastu plenerów i wielu dni i godzin spędzonych na rubieżach Polski Południowo – Wschodniej. Przedstawia zabytkowe obiekty sakralne, niekiedy zrujnowane, najczęściej w pięknym otoczeniu. Smutne, opuszczone i zapomniane przez ludzi. Tu czas zatrzymał się wiele lat temu. . To milczące świadectwo dawnej kultury.

PK030

Niebywała wrażliwość autora spowodowała że te obiekty, dawne miejsca kultu, niegdyś tętniące życiem,  dziś tylko przejmującą ciszą, prezentują się nam w piękny, poetyczny i plastyczny sposób. Fotografie doskonale oddają nastrój opuszczenia, nostalgii i smutku.. Bardzo interesujące kadry i ciekawie wykorzystanie otoczenia,  czerń i biel potęgująca moc wyrazu, światło dodające  ekspresji i czaru to niebywałe atuty fotografii Piotra Krzyżaka.

Tę wystawę należy zobaczyć. Fotografie dostarczą Państwu wiele wzruszeń i refleksji, na długo pozostaną w Waszej pamięci. Wystawę będzie  można podziwiać w godzinach pracy Muzeum, do końca listopada  2017

.Plakat - cerkwie 2