Muzeum Regionalne w Kluczkowicach zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii członków Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców – region radomski, zatytułowanej „Zabawy (z) czasem”. Autorzy prac postanowili zmierzyć się z upływem czasu, ilustrując zjawisko przemijania w przeróżny sposób. Fotografowali aparatami cyfrowymi, telefonami i innymi urządzeniami, eksperymentowali  z czasem naświetlania, od ułamka sekundy do półtora roku. Pracowali w różnych technikach np. pinhol (fotografia otworkowa, technika wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu typu camera obscura), solarygrafia, monotypia, wielokrotna ekspozycja.

Nabzdyk

Efektem tych działań jest 30 interesujących i czasami zaskakujących fotografii, ujętych pod jednym tytułem „Zabawy  (z) czasem”. Twórcom zdjęć chodziło nie tylko o uzyskanie zamierzonego efektu estetycznego ale również o refleksję i zastanowienie się nad upływem czasu.

strumień czasu I — kopiastrumień czasu II — kopia

Wystawa jest czynna od 20 października do 24 listopada, w godzinach pracy Muzeum. Wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej i eksperymentalnej zapraszamy na spotkanie z autorami fotografii, dnia 24 listopada o godzinie 15.00 w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach.

Plakat 2