Dnia 7 lipca w godzinach popołudniowych odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Autorstwa Jacka Rosłego pod tytułem „ Cudze chwalicie swego nie znacie… Kościół p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opolu Lubelskim. W wernisażu uczestniczyli, przedstawiciele władz powiatowych, naczelnicy i pracownicy  wydziałów Starostwa Opolskiego,  Kierownik i studenci Uniwersytetu III wieku, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lub. i Zarządca Muzeum, regionalni fotografowie i rodzina, przyjaciele i znajomi autora zdjęć.

Otwartą ekspozycją zapoczątkowaliśmy nowy cykl wystaw, promujących walory turystyczne naszego regionu. Będziemy pokazywać cenne zabytki, interesujące miejsca, charakterystyczne krajobrazy, godne polecenia potencjalnemu turyście odwiedzającemu nasze Muzeum.

Jacek Rosły na co dzień pracujący w jednym z wydziałów Starostwa Opolskiego, fotografuje opolski krajobraz i architekturę od parudziesięciu lat. Jego parce możemy oglądać w licznych materiałach promujących nasz powiat. Na wystawie przedstawiliśmy ponad 30 prac, pokazujących kościół w Opolu Lubelskim w ujęciach ogólnych i detalach architektonicznych, w różnych porach dnia i roku. Autor z cierpliwością i determinacją fotografował ten bardzo cenny zabytek architektury sakralnej przez paręnaście lat. Dzięki pracom Jacka Rosłego możemy porównać wygląd kościoła przed renowacją i po. Możemy przyjrzeć się detalom architektonicznym które na co dzień umykają naszej uwadze i poznać szczegółową historię obiektu.

Podczas spotkania które przebiegało w bardzo miłej atmosferze autor został obdarowany licznymi prezentami od władz powiatowych, instytucji kultury i innych, działających na terenie powiatu. Wystawa będzie dostępna do oglądania w godzinach otwarcia Muzeum do końca wakacji.