W czwartek  13 kwietnia  tego roku, w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach odbyło się otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej pt. „Odcienie pór roku” autorstwa Teresy Pietras. Na wernisaż przybyli Michał Kramek Członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Elżbieta Żyszkiewicz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej i Zarządca Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach, mieszkańcy Gminy Chodel i Opola Lubelskiego, studenci Uniwersytetu III Wieku z Opola Lubelskiego z Haliną Złotuchą Kierownikiem Oddziału, pracownicy Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, znani regionaliści, miejscowi  fotografowie i goście zaproszeni przez autorkę zdjęć.
Pani Teresa Pietras jest absolwentką Biologii UMCS w Lublinie, nauczycielką biologii w LO w Opolu Lubelskim. Fotografią zajmuję się od 1986 r. Tematem jej fotografii jest przyroda , rośliny zwierzęta, pejzaże, makrofotografia  poza tym architektura, człowiek w plenerze, kompozycje roślinnie i  kulinaria.  Jest laureatką wielu konkursów fotograficznych, brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace były publikowane w czasopismach i publikacjach książkowych. Na wystawie prezentujemy 26 kolorowych fotografii, przedstawiających  miejscowe pejzaże, zwierzęta, ptaki, owady, w ich naturalnym środowisku, podczas czterech pór roku. Autorka zdjęć jest uważnym i  wrażliwym  obserwatorem życia przyrodniczego toczącego się wokół nas . Z ogromną pasją , cierpliwością i determinacją wyłapuje i rejestruje  unikatowe scenki z życia dzikich zwierząt, ptaków i owadów . Zdjęcia są doskonałe technicznie, odpowiednio wykadrowane, subtelne w kolorze, ogląda się je z ogromną przyjemnością. Wystawa będzie czynna do końca czerwca , będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia muzeum.