Muzeum Regionalne w Kluczkowicach

i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarskiej

Moja Mała Ojczyzna

Rafała Bochry

Rafał Bochra

“Urodziłem się w 1975 r. w Poniatowej. Dzieciństwo i młodość spędziłem w rodzinnym domu w Górach Kluczkowickich. To właśnie ta mała miejscowość z pałacem Kleniewskich i pobliskim stawem, kościołem we Wrzelowcu i wypływającym spod niego źródełkiem, okoliczne pola, lasy i stare dęby uczyniły ze mną to czym dzisiaj jestem .Od dziecka lubiłem rysować i malować. Będąc już dorosłym malowałem farbami olejnymi. Odsunąłem je jednak z powodu braku odpowiednich warunków. Odkryłem wtedy akwarele a potem również pastele. I to właśnie tymi obiema technikami realizuję swoją pasję obecnie na co dzień.        W roku 2010, w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach  odbyła się wystawa prezentująca moje pierwsze prace malarskie, co do dzisiaj mile wspominam .Na obecnej wystawie, którą zatytułowałem “Moja Mała Ojczyzna”, chciałem zaprezentować rzeczy z najbliższego mojego regionu – Kluczkowic, Wrzelowca, Kamionki i Opola Lubelskiego, które od dawna wywierają na mnie duży wpływ. Chcę w ten sposób je uczcić, zwrócić na nie uwagę i spróbować ochronić je od zapomnienia.”

24 sierpnia   2023 o godz. 15.30

w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach