Zbiory muzealne naszego Muzeum powiększyły się o cenne eksponaty historyczne , są to : dokumenty z czasów II wojny światowej i 18 książek  z księgozbioru Kleniewskich. Dwie z nich, Kodeks Napoleoński  wydany w języku francuskim  z 1808 r. i w języku polskim z 1811 r. zostały podarowane nam, przez kolekcjonera Krzysztofa Wierzyńskiego. Pozostałe książki  przywiozła do Kluczkowic Rodzina Bęskich  z Wrocławia. Dziadek  Państwa Bęskich , Władysław Schoenborn (major WP) przebywający w czasie II wojny światowej w Opolu Lubelskim, uratował z wojennej zawieruchy wiele pozycji z księgozbioru Kleniewskich wykupując je  od okolicznych chłopów. Książki od 1945 r. były przechowywane u rodziny Bęskich . Obecnie  zostały użyczone naszemu Muzeum do stałej ekspozycji na czas nieokreślony.

Wśród dokumentów wojennych podarowanych nam przez Krzysztofa Wierzyńskiego do najcenniejszych zaliczyć należy: dwukrotne potwierdzenie wpłaty w wysokości 1100 zł na budowę szkoły w Kluczkowicach przez Przemysława Kleniewskiego w 1934 r.,  Mahlkarte –Karty przemiałowe (dotycząca przymusowej dostawy zboża dla Niemców z czasów II wojny) światowej, Mehl-Bezugsschein – Karty zapotrzebowania na mąkę  dla bezdomnych i samo zaopatrujących się. 1940-41, kartki na mąkę i chleb i  wiele innych.

Pozyskane eksponaty  będzie można obejrzeć w siedzibie naszego Muzeum.

RICOH IMAGING