W dniu 10 lutego, w siedzibie Muzeum odbyło się spotkanie w sprawie organizacji cyklicznych zajęć przyrodniczych “Plenerowych dni zawilca 2022” i “Plenerowych dni pszczoły 2022” które przeprowadzane są na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego i w siedzibie Muzeum. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i instytucji współorganizujących zajęcia, w osobach : Michała Kramka Członka Zarządu Powiatu Opolskiego, Andrzeja Kardasza Kierownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie z pracownikami tej placówki, Barbary Zielińskiej reprezentującej Nadleśnictwo Kraśnik, Jacka Rosłego z Wydziału RLiŚ Powiatu Opolskiego, dyrekcji i pracowników Muzeum. Nie zdołali przybyć pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie i przedstawiciele Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, ale wyrazili zgodę na uczestnictwo w prowadzeniu zajęć. Po powitaniu przybyłych i zapoznaniu ich z nową sytuacją naszej placówki, Pani Elżbieta Żyszkiewicz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim, obecny zarządca Muzeum, przybliżyła zebranym nowe plany działania Muzeum na 2022 rok. Kolejnym punktem spotkania było wyznaczenie terminów zajęć, przedstawienie propozycji tematów, scenariuszy warsztatów z uwzględnieniem różnych wariantów pogodowych. Po przeanalizowaniu wszystkich propozycji, ustaliśmy że “Plenerowe dni zawilca 2022” odbędą się w terminie 25 – 29 kwietnia a “Plenerowe dni pszczoły 2022” w terminie 16 -20 maja. Szczegółowe informacje dotyczące przyrodniczych lekcji zawarte będą w ofercie, którą przygotujemy w najbliższym czasie. Gotowe kalendarium zajęć i wszystkie dodatkowe dokumenty wysłane będą i do wszystkich szkół z terenu Powiatu Opolskiego i powiatów sąsiadujących. Liczymy na duży odzew ze szkół. Myślimy że po licznych turbulencjach związanych z pandemią i długim przebywaniu na nauczaniu zdalnym , dzieci chętnie będą uczestniczyć w zajęciach na powietrzu, pełnych ruchu, zabawy i radości.

RICOH IMAGING