W dniu 12 lipca w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Portret subiektywny”. Autorką zdjęć jest Magdalena Kramek, z zawodu architekt krajobrazu, ukończyła ten kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Fotografia to obok powieści kryminalnych jedna z jej największych pasji.  Fotografuje od czterech lat. Główną tematyką jej prac są ludzie, zwierzęta i krajobrazy. W dziedzinie fotografii jest samoukiem, sama wypracowuje sobie warsztat fotograficzny. Swoje umiejętności rozwija na różnych warsztatach fotografii artystycznej.  Autorka bierze udział w konkursach fotograficznych, ma już pierwsze osiągnięcia. W cyklicznym konkursie Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego „Fotografia miesiąca” zajęła 2 m-ce, 3 m-ce i liczne wyróżnienia, w ogólnopolskim konkursie „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich” zajęła II miejsce. Jej zdjęcia możemy oglądać w czasopismach i publikacjach lokalnych.

Na wystawie prezentujemy 36 zdjęć, czarno – białych, przedstawiających w większości portrety dzieci. Prace powstały  na przestrzeni paru lat. Portret subiektywny to portret indywidualny, osobisty, odrębny, własny, bezstronny, nieuprzedzony, obiektywny czy sprawiedliwy. Każdy ze zwiedzających znajdzie sobie swoje nazwanie czy uzasadnienie tytułu prezentowanej wystawy. Jedno możemy stwierdzić że zdjęcia Magdaleny Kramek są nastrojowe, klimatyczne, malarskie, zawierają mało szczegółów. Autorka umiejętnie  bawi się światłem i cieniem i dokładnie komponuje kadr. Przedstawia sedno o osobie fotografowanej , jego naturę, niepowtarzalność i nastój. Zatrzymuje wraz z portretowanym  najpiękniejsze emocje i ulotne chwile.

Wystawa będzie czynna  do połowy września w godzinach otwarcia Muzeum, poniedziałek -piątek  9.00 – 15.00 i każdą niedzielę lipca i sierpnia  w godz. 13.00 – 20.00 .  Serdecznie zapraszamy.