W piątek 6 maja nasze Muzeum, odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą.  Spotkanie zaczęło się od zapoznania dzieci z podstawowymi wiadomościami o muzeum. Padły odpowiedzi na pytania , Co to jest muzeum, czym się  zajmuję i Jak należy się w nim zachowywać ?.  Kolejnym punktem było zwiedzanie poszczególnych sal muzealnych. Dzieci były zaciekawione niezwykłymi i cennymi przedmiotami  znajdującymi się w Muzeum. Chciały wszystkiego dotykać i zadawały oprowadzającej mnóstwo pytań.  Następnym punktem spotkania były krótkie zajęcia plastyczne, gdzie dzieci malowały swojego wymarzonego dinozaura. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu pt. „Leśna wycieczka”, z którego dzieci dowiedziały się, co można a czego nie należy robić w lesie podczas wycieczki .

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

RICOH IMAGING