10 września w sobotę, muzeum odwiedzili potomkowie Franciszka i Marii Kleniewskich . Rodzina przyjechała do Opola Lubelskiego na uroczystości związane z odsłonięciem ławeczki z postacią Jana Kleniewskiego oraz tablicy upamiętniającej Władysława Kleniewskiego. Niektórzy członkowie rodziny przybyli z bardzo daleka ze Stanów Zjednoczonych z Anglii i różnych regionów Polski. Spotkanie zaczęło się od wysłuchania informacji na temat pałacu, później uczestnicy zwiedzili sale wystawowe, oraz obejrzeli  nowo otwartą wystawę czasową o Legionistach Polskich. Po wpisaniu się do księgi pamiątkowej Muzeum i wymienieniu się adresami , rodzina Kleniewskich opuściła Kluczkowice. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wzruszającej atmosferze.