W niedzielę 24 lipca nasze Muzeum gościło uczestników Światowego Dnia Młodzieży Kraków 2016, Spotkanie młodych katolików z całego świata zostało podzielone na dwa etapy: diecezjalny i centralny. 70 osobowa grupa młodzieży z Anglii, Francji, Indii, Filipin, Madagaskaru i Gujany Francuskiej gościła w Ognisku Światła i Miłości Kaliszanach i u  rodzin z okolicznych wiosek. Etap diecezjalny był okazją do poznania kultury i tradycji goszczącego kraju.

RICOH IMAGING

Podczas spotkania w Muzeum, goście zapoznali się z historią naszego regionu, historią pałacu i Rodziny Kleniewskich poprzez wysłuchania prezentacji w języku angielskim i francuskim. Grupą francuskojęzyczną opiekowała się Pani Irena Kieres – romanistka, która przez wiele lat uczyła języka francuskiego uczniów tutejszej szkoły. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli ekspozycje stałe i czasowe w poszczególnych salach muzealnych i przespacerowali się po parku przypałacowym. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

RICOH IMAGING