Dnia 29 czerwca  o godzinach popołudniowych miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej   pt. „Przyrodnicze historie” autorstwa Wojciecha Kwietniewskiego . W spotkaniu wzięli udział,  studenci Uniwersytetu III Wieku w Opolu Lubelskim, regionalni fotografowie, rodzina i znajomi autora prac. Po przywitaniu przybyłych gości, nastąpiło przybliżenie sylwetki Wojciecha Kwietniewskiego,  jego życiorysu, pasji fotografowania i skrótowy opis prezentowanej wystawy. Następnie autor, zdradził nam tajniki swojego warsztatu fotograficznego, zaprezentował film i zdjęcia opisujące kolejne etapy przygotowujące go do fotografowania w plenerze. Zobaczyliśmy różne sposoby przygotowania miejsc do bezpiecznego fotografowania ptaków, w zmiennych warunkach zewnętrznych. Poznaliśmy trudy i niedogodności związane z pacą dobrego i zdeterminowanego fotografa.

Ekspozycja składa się z 28 kolorowych zdjęć pokazujących życie naszych  miejscowych zwierząt i ptaków , w niesamowitych ujęciach, zbliżeniach, otoczeniu  i kolorystyce . Podziwiamy autora zdjęć za jego, wytrwałość i cierpliwość w wyszukiwaniu tego jedynego ujęcia. Prace Wojciecha Kwietniewskiego są  proste z ograniczoną ilością elementów, doskonale  skomponowane i dopełnione subtelną kolorystyką otoczenia fotografowanego obiektu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, gwarantujemy niezapomniane doznania i przeżycia. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia , będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia Muzeum.