W dniu 7 marca , w siedzibie Muzeum odbyło się spotkanie w sprawie organizacji cyklicznych zajęć przyrodniczych “Plenerowych dni zawilca i dni pszczoły 2023″ które co roku przeprowadzane są na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i instytucji współorganizujących zajęcia, w osobach : Michała Kramka Członka Zarządu Powiatu Opolskiego, pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Chełmie i Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie Maria Straka, Mariola Szewczyk -Szołtek i Krzysztofa Wojciechowskiego, Agnieszki Dąbrowskiej reprezentującej Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie i Dominiki Kołodziejczyk reprezentującej Nadleśnictwo Kraśnik,  dyrekcja  i pracownicy Muzeum. Nie zdołali przybyć pracownicy Wydziału RLŚ Starostwa Opolskiego ale wyrazili zgodę na uczestnictwo w prowadzeniu zajęć.   Podczas spotkania ustaliliśmy terminy i tematy zajęć. Zostały przedstawione  przykładowe scenariusze warsztatów z uwzględnieniem różnych wariantów pogodowych. Ustaliliśmy  następujące terminy :Dni zawilca 2023″ odbędą się w dniach  17 – 21  kwietnia a ” Dni pszczoły 2023″ w dniach  15 -19 maja. Szczegółowe informacje dotyczące przyrodniczych lekcji zawarte będą w ofercie, którą przygotujemy w najbliższym czasie. Zostanie ona wysłana wraz z innymi dokumentami do wszystkich szkół z terenu Powiatu Opolskiego i powiatów sąsiadujących. Nasze zajęcia organizowane od wielu lat, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej, mamy nadzieję że i tym razem wypełnimy chętnymi zaplanowane dni naszych przyrodniczych zajęć.