Muzeum Regionalne w Kluczkowicach zaprasza na wyjątkową wystawę  pt. “Sekrety ślimaków”. Eksponaty z wystawy pochodzą z prywatnej kolekcji muszli Anny i Grzegorza Sztal z Jakubowic Konińskich.

Muszle, klejnoty zadziwiającego świata podwodnego, zachwycają ludzi od dawna.  Róznorodność ich kształtów, jaskrawe ubarwienie i efektowne wzory sprawiają że są one jednymi z najbardziej zdumiewających  cudów natury. Zachwycają zarówno  kolorystyką,  wzorami, pięknem linii skętów i spirali, jak i trwałością materiału budulcowego. Cechy te sprawiają że są nie tylko cennym obiektem  badań naukowych , ale i pasją kolekcjonerów.  Takimi są na pewno Anna i Grzegorz Sztal, własciciele przezentowanych na wystawie okazów. Powiększają swoją kolekcję od lat, przez zbieranie muszli w ich naturalnym środowisku, wymianę z innymi zbieraczami oraz zakup w specjalistycznych sklepach. Zgromadzili piękny zbiór który możecie Państwo zobaczyć osobiście w  Muzeum w Kluczkowicach. Serdecznie do tego zachęcamy. Wystawa będzie czynna do 14 czerwca 2019 r. w godzinach otwarcia naszej placówki.

Jest możliwość zorganizowania spotkania z Grzegorzem Sztalem i wysłuchania  opowieści o sekretach mieszkańców tych fascynujących wapiennych domków. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z dyrektorem Muzeum. Tel. 81 827 10 67, 509 806 107, 505 111 513