W ramach akcji pt. „Wakacje w muzeum 2023 r.” 5 lipca w środę, gościliśmy w Kluczkowicach grupę dzieci i młodzieży z Osiedlowego Klubu Odeon z Lublina. Zorganizowaliśmy dla nich zajęcia przyrodnicze o pszczołach i dzikich zapylaczach. W ramach spotkania dzieci wysłuchały prezentacji tematycznej, obejrzały od środka ul, uczestniczyły w degustacji miodów. Następnie wyruszyliśmy do Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego na szlak pieszy „Zawilcowe doły”. Dzieci zapoznały się z budową lasu, z zadrzewieniem w naszym parku, zobaczyły miejsca z nowymi nasadzeniami. Obserwowały domki dla dzikich zapylaczy zawieszone w parku przypałacowym.   W końcowym etapie warsztatów, dzieci wykonały pracę plastyczną, ekologicznego słonecznika w technice mieszanej. Przed wyjazdem zwiedziły wszystkie sale naszego Muzeum. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze.