We Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym zakwitły zawilce, widok jest przepiękny warty zobaczenia. Zamiast jechać daleko w góry na rozkwitłe krokusy zapraszamy na polany pięknych zawilców. Na wszystkich chętnych, czekają dobrze oznaczone szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i spacerowe. Obok pałacu w Kluczkowicach przechodzą dwa szlaki, pierwszy “Zawilcowe Doły” długości 1,2 km – czas przejścia 30 – 40 min i drugi znacznie dłuższy “Okolice Kluczkowic” długości 9 km – czas przejścia ok 3 godzin. Więcej informacji na temat szlaków Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego, znajdziecie Państwo w folderze umieszczonym na stronie Powiatu Opolskiego www.opole.lublin.pl/pliki/rls/folder/WPK2012. Wszyscy chętni do odwiedzenia Wrzelowieckiego Parku, znajdą tu spokój, ciszę, relaks i piękną wiosenną scenerię z rozkwitłymi zawilcami w tle.

.