Muzeum Regionalne w Kluczkowicach i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarskiej

Piotra Rafałko

100 LEGIONISTÓW W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Piotr Rafałko – tenor, absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia).Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć koncert inaugurujący 38. Muzyczny Festiwal W Łańcucie, gdzie razem z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem wykonał „Pieśń o Ziemi” Mahlera, 14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos (Szwajcaria), I Europäische Herbstakademie – Essen (partia tytułowa w „Orfeuszu” Monteverdiego) i 45. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, gdzie wziął udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa „La lointaine”. Pasjonat historii, zwłaszcza dotyczącej Legionów Piłsudskiego. W wolnych chwilach uprawia malarstwo sztalugowe, specjalizuję się w portretach.

6 września 2022 o godzinie  16.00

w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach