Dnia 3 marca w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach odbył się wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej autorstwa Roberta Wosia . Wystawa została zorganizowana wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Opolu Lubelskim. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatowe reprezentowane przez Pana Pawła  Grabka -Członka Zarządu Powiatu Opolskiego i Panią Iwonę Giza – Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Powiatu Opolskiego, władze ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim  w osobach Pana Lecha Borkowskiego  z-ca Dyrektora ZSZ , Pani  Teresy Kramek – Kierownika do spraw praktyk, Dyrektor i pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim, pracownicy starostwa, fotografowie- członkowie Polskiego Związku Fotografików Przyrody, nauczyciele i młodzież TO w Kluczkowicach.

RICOH IMAGING

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości i  zaprezentowaniem autora wystawy. Następnie Robert Woś w krótkim wystąpieniu opowiedział nam historię swojego fotografowania. Kiedy miały miejsce początki jego pracy fotograficznej, co go inspiruje i pobudza do pracy, zdradził nam również  tajniki swojego warsztatu fotograficznego. Po części oficjalnej uczestnicy przystąpili do oglądania wystawy.

Na wystawie zobaczymy fotografię kolorowe, przedstawiające krajobrazy  i różne motywy plenerowe z terenów Powiatu Opolskiego uchwycone przez autora w  czterech porach roku. Zaprezentowane zdjęcia dają oglądającym możliwość do podziwiania naszego rodzimego krajobrazu z ich charakterystycznymi elementami, polnymi drogami z wierzbami, kwitnącymi sadami, łanami zbóż ukwieconymi makami, starymi chałupami wiejskimi, zachodami słońca i mglistymi porankami. W tej różnorodności tematów  każdy zwiedzający znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Robert Woś fotografuje od wielu lat, należy do Polskiego Związku Fotografików Przyrody. Swoją wrażliwością i niezmordowaną pracą osiągnął wysoki poziom fotografowania.

RICOH IMAGING

Wystawa jest dostępna do oglądania w godzinach pracy Muzeum, do końca maja. Jest możliwość zwiedzenia wystawy w innych terminach po wcześniejszych ustaleniach telefonicznych  z dyrektorem Muzeum (509806107, 81 827 10 67).

RICOH IMAGING

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. RICOH IMAGING