Dnia 24 sierpnia w godzinach popołudniowych odbyło się otwarcie wystawy malarskiej pt. ”Moja Mała Ojczyzna” autorstwa Rafała Bochry. W spotkaniu wziął  udział Michał Kramek Członek Zarządu Powiatu Opolskiego, studenci Uniwersytetu III Wieku w Opolu Lubelskim,  mieszkańcy Kluczkowic, Opola Lubelskiego, Gór Kluczkowickich, Wrzelowca i  Kamionki oraz rodzina i znajomi Pana Rafała.

Na wystawie prezentowane jest trzydzieści prac malarskich artysty,  pokazujących pejzaże z okolic Kluczkowic, Wrzelowca i Kamionki, kapliczki przydrożne, detal architektoniczny z tutejszych kościołów oraz kompozycje kwiatowe. Prace wykonane zostały w ostatnich trzech latach w technice akwarelowej i pastelowej. Oglądając te obrazy, widzimy ogromną biegłość malarską artysty, znajomość kompozycji i tajników obu niełatwych  technik. Trudno uwierzyć że autor jest amatorem i sam wypracował sobie warsztat malarski. Maluje od dzieciństwa, z ogromną determinacją pomimo zobowiązań zawodowych i rodzinnych pracuje przy sztaludze po parę godzin dziennie. Efekty tych zmagań możemy podziwiać na wystawie, do czego serdecznie zachęcamy bo jest co oglądać.

Rafał Bochra, rocznik 1975, urodził się w Poniatowej, wychował w Górach Kluczkowickich, kształcił się w Kluczkowicach i Opolu Lubelskim. Obecnie pracuje i mieszka z rodziną w Warszawie. Jak sam autor mówi”… To właśnie Góry Kluczkowickie, ta mała miejscowość z pałacem Kleniewskich i pobliskim stawem, kościołem we Wrzelowcu i wypływającym spod niego źródełkiem, okoliczne pola, lasy i stare dęby uczyniły ze mną to czym dzisiaj jestem .Od dziecka lubiłem rysować i malować. Będąc już dorosłym malowałem farbami olejnymi. Odsunąłem je jednak z powodu braku odpowiednich warunków. Odkryłem wtedy akwarele a potem również pastele. I to właśnie tymi obiema technikami realizuję swoją pasję obecnie na co dzień. .Na obecnej wystawie, którą zatytułowałem “Moja Mała Ojczyzna”, chciałem zaprezentować rzeczy z najbliższego mojego regionu – Kluczkowic, Wrzelowca, Kamionki i Opola Lubelskiego, które od dawna wywierają na mnie duży wpływ. Chcę w ten sposób je uczcić, zwrócić na nie uwagę i spróbować ochronić je od zapomnienia.”

Wystawa będzie czynna do połowy listopada, będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia Muzeum od 9.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.