W dniach 10-14 kwietnia w siedzibie Muzeum miała miejsce wystawa dekoracji świątecznych pt, „Wielkanoc 2017”. Stroiki do ekspozycji wykonali uczniowie klasy II Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach w ramach nauki, pod kierownictwem nauczyciela zawodu mgr Agaty Mróz. Przy  tworzeniu kompozycji wyróżniły się dwie uczennice Ilona Jezierska i Weronika Lipa. Do wykonania świątecznych dekoracji uczniowie wykorzystali różne materiały np. kwiaty suszone i sztuczne,  elementy związane ze świętami takie jak: jajka, pisanki, zajączki, kurczaki, elementy wikliny i zielone gałązki wiosennych roślin. Te wielkanocne stroiki na pewno będą piękną ozdobą naszych domów w ten wiosenny świąteczny czas.

RICOH IMAGING